top of page

3D BASKI

3 Boyutlu Modelinizi .Stl veya .Obj Formatında Bize İletin 3D Baskınıza Hemen Başlayalım. Modeliniz Yoksa Deneyimli Tasarımcılarımız Modelinizi Sizin İçin Yaratsın

Tasarım Dosyası / 3D Model

Materyal Seçimi

Naylon, ABS veya PLA gibi Farklı Özelliklere Sahip Plastiklerle Üretim Yapıyoruz. 3D Baskınızın Kullanım Alanına Göre Size En Doğru Malzemeyi Öneriyoruz

Fiyat Teklifi

Teklif Formumuzu Doldurarak Fiyat Teklifinizi Hemen Alabilirsiniz. Yüklenen Modelle Birlikte Arzu Ettiğiniz Malzeme, Üretim Adedi ve Yüzey Kalitesi gibi Detayları Belirtebilirsiniz

3D Baskı Kullanım Alanları

- Ürün geliştirme: Ar-Ge aşamasında olduğunuz bir ürünün 3D baskısını alabilirsiniz. Prototip ürününüzü test etmek amaçlı kullanabilirsiniz.

- Maket Çalışmaları: Özellikle Mimarı ve İnşaat alanında yeni bir projenin maketini uygun fiyata ve hızlıca üretmek için kullanılır.

- Yedek Parça: Bozulan, kırılan veya kaybolan bir parçanın yerine hızlıca yenisini yaptırmak için kullanılır. 

Medikal Uygulamalar: Protez, plastik alçı, ayak tabanlığı gibi uygulamalar için yaygın bir şekilde kullanılmaktadır. 

- Dişçilik: Kişiye özel ağızlık gibi ürünler için sıkça kullanılmaktadır.

- Kişiye Özel Ürünler: Kişiye özel obje, oyuncak, parça, takı, aksesuar, hediyelik eşya gibi ürünler yapmak için kullanılır.

- Kuyumculuk: SLA makinaları bu sektörün vazgeçilmezi olmuştur. Reçine malzeme, döküm aşamasında mum yerine kullanılmaktadır.

- Kalıp Çıkarma: Kalıp çıkarmak için 3D Baskı master ürün olarak kullanabilir veya direk kalıbın kendisi 3D Baskı ile üretilebilir.

- Eğitim: Özellikle mühendislik veya endüstriyel tasarım alanlarında prototip almak için kullanılır.

Teklif Al

Tasarım Dosyası / 3D Model

Modelinizi CAD

Programında Yaratın

3 boyutlu tasarım programlarından birinde tasarladığınız modeli .stl veya .obj formatında kaydedip bize gönderin, 3D Baskınızı hemen alalım.

Modelinizin Hazır

Çizimini Online

3 boyutlu model yaratmak için gerekli donanıma sahip değilseniz milyonlarca hazır model bulunduran sitelerden birinden aklınızda olan tasarımı bulabilirsiniz. 

Modelinizi uzman ekibimiz yaratsın

3 boyutlu tasarım programlarından birine hakim değilseniz veya aradığınız ürünü online bulamıyorsanız 3D Artex'in profesyonel tasarım hizmetlerinden yararlanabilirsiniz. Bu hizmetimizden yararlanmak için lütfen buraya tıklayın.
 
Tasarım

MATERYAL ÇEŞİTLERİ

PLA  (Polilaktik Asit)

PLA filamentler  organik ve yenilenebilir kaynaklardan yapılır. Güvenilirliği ve temiz yüzey kalitesi sayesinde sorunsuz ve detay seviyesi yüksek 3D baskılar almak mümkündür.

PLA, estetik veya ince detaylara sahip obje/ürün elde edilmek istendiği zaman önerdiğimiz plastiktir.

Uygulama Alanı

Ev aletleri, Oyuncaklar , Eğitim projeleri, Gösteri objeleri,  Prototip üretimi, Mimari modeller,  Kalıp Çalışmaları

NYLON (Poliamid)

Birçok üretici tarafından kullanılan Naylon (PA), etkileyici dayanıklılığı, yüksek mukavemet-ağırlık oranı, esnekliği, düşük sürtünmesi ve korozyon dayanımı ile bilinmektedir. Naylon, yüksek derecede mekanik strese dayanma özelliğiyle, 3D baskıyla üretilebilecek bazı aletler, fonksiyonel prototipler ve son kullanım parçaları için mükemmel bir seçimdir.

Uygulama Alanı

İşlevsel prototip oluşturma, Tornalama, Endüstriyel Modelleme

PC (Polikarbonat)

Sıcaklığa karşı dayanıklılık, alev geciktirici özellikleri, güçlü katmanlar arası bağlanma gibi farklı özellikleri ile ön plana çıkmaktadır. Saydam filament seçeneğiyle yarı saydam parçaların basılmasına olanak tanır.  110 ˚C gibi yüksek sıcaklıklara maruz kaldığında boyut kararlılığını koruyan mukavemetli ve sert parçalar üretmek mümkündür.

Uygulama Alanı

Aydınlatma ürünleri, kalıplar, mühendislik parçaları, aletler, işlevsel prototip oluşturma ve az adetli üretim

ABS (Akrilontril Bütadien Stiren)

Uygulama Alanı

Ev aletleri, Elektronik Ürün Kutu ve Kapakları, Görsel ve İşlevsel Prototipler

Mekanik özelliklere sahip ürünlerde kullanımı yüksektir.

Tutarlı ara katman yapışmasını sağlamak için özel olarak formüle edilmiş ABS, işlevsel prototiplerin ve kompleks son-kullanım parçalarının kolaylıkla oluşturulmasına olanak sağlar. Isıya ve suya çok dayanıklı bir materyaldir.

TPU 95A  (Termoplastik Poliüretan)

Kimyasal maddelere karşı son derece dayanıklı olan bu materyal; otomotiv gösterge panelleri, otomobil tekerleği, elektrikli el aletleri, spor malzemeleri, tıbbi cihazlar, ayakkabılar, şişme botlar ve çeşitli film, levha ve profil uygulamaları dahil olmak üzere birçok alanda kullanıma uygundur. Darbe etkisini azaltma özelliğine de sahip olduğundan cep telefonu kaplarında da yaygın olarak kullanılır.

Uygulama Alanı

İşlevsel prototip oluşturma, tutma yerleri, kılavuzlar, menteşeler, 

tutturularak takılan parçalar ve koruyucu kılıflar.

CPE (Kopolyester)

Kimyasal maddelere karşı son derece dayanıklı olan bu materyal; otomotiv gösterge panelleri, otomobil tekerleği, elektrikli el aletleri, spor malzemeleri, tıbbi cihazlar, ayakkabılar, şişme botlar ve çeşitli film, levha ve profil uygulamaları dahil olmak üzere birçok alanda kullanıma uygundur. Darbe etkisini azaltma özelliğine de sahip olduğundan cep telefonu kaplarında da yaygın olarak kullanılır.

Uygulama Alanı

Fonksiyonel prototip üretimi, Az adetli üretim

Materyal Çeşitleri

Bizimle İletişime Geçin

3D Baskı hakkında daha fazla bilgi almak için profesyonel ekip arkadaşlarımızla iletişime geçin.

TELEFON

WHATS APP

E-MAİL

0 (212) 272 04 06

bottom of page